banner42

Radyo 16

Özel ders pazaryeri DersimiX 3 milyon TL yatırım aldı

Özel ders almak isteyen öğrencileri öğretmenlerle tek bir platform üzerinde buluşturan DersimiX girişimi 20 milyon TL değerleme üzerinden 3 milyon TL yatırım aldı.

Teknoloji 25.11.2021, 15:18 25.11.2021, 15:34
Özel ders pazaryeri DersimiX 3 milyon TL yatırım aldı

Sitenin temel amacı öğretmen ile öğrenciyi buluşturmak olan DersimiX özel ders alanında öncü pazar yeri olma hedefiyle emin adımlarla ilerliyor 

E-girişim'in haberine göre Nisan 2021’de Ertuğrul Gerdan ve Emre Coşkun tarafından kurulan yerli girişim DersimiX, 20 milyon TL değerleme üzerinden 3 milyon TL yatırım aldı. Bu yatırım turuna Hemra Ashyrov ve Mekan Yusupov katıldı.

Kuruculardan Ertuğrul, hangi soruna çözüm olarak yola çıktınız sorununa “Özel ders ürününü, hem hizmet veren hem de hizmet alan için bir pazaryerinde dönüştürüyoruz. Böylece aramadan satın almaya, derslerin oluşundan ders sonrası değerlendirmeye kadar herseye tek platformda çözüyoruz.” dedi.

Girişimin örneği Avrupa'da bile yok diyebiliriz

Diğer kuruculardan Emre Bey DersimiX'de sundukları değer önerisi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu  “Özel ders sektöründe pek çok kurs, web sayfası, öğretmen listeleme siteleri mevcut armut.com yada ozelders.com gibi. Biz Pazaryeri gibi davranarak hem tüketiciyi(öğrenci ve veli) hem de üreticiyi(öğretmen) tek platformda topluyor, ve derse ait tüm işlemleri tek site üzerinden yürütüyoruz. Benzer model Türkiye’de hatta Avrupa’da yok diyebiliriz. Sadece Amerika’da benzer modelin olduğunu söyleyebiliriz. Örnek olarak da wyzant.com veya takelessons.com’u gösterebiliriz.” dedi.

Hedefimiz Avrupa ve Ortadoğu'ya açılmak

Kurucular yatırım sonrası yeni hedefleri ile ilgili şu açıklamalarda bulundu “Hedefimiz ‘ders’ ürününü K-12, üniversite ve yetişkin noktasında pazar yeri olarak müşteriye sunabilecek, Türkiye’de başlayıp sonrasında İngiltere ofisi ile Avrupa’ya ve Orta Doğu’ya açılabilecek bir marka haline getirmek.” dedi.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@