İTSO Başkanı Uğurdağ Radyo 16’da duyurdu (Özel Haber)

5-10 Ekim 2020 tarihlerinde İnegöl’de gerçekleştirilecek olan MODEF EXPO 2020 pandemi sürecinde Türkiye’nin fiilen gerçekleştirilen ilk fuarı olacak.

Bursa 30.09.2020, 17:00 30.09.2020, 17:11
İTSO Başkanı Uğurdağ Radyo 16’da duyurdu (Özel Haber)

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Radyo 16 stüdyolarını ziyaret ederek, Radyo Mikrofonu programında deneyimli yapımcı-sunucu Zeliha Aydın’ın sorularını cevapladı.

MODEF bu yıl 44. kez düzenlenecek

Yılda iki kez (Nisan MODEF – Ekim MODEF Expo) düzenlenen İnegöl Mobilya Fuarı, pandemi sürecinde Türkiye’de gerçekleştirilen ilk fuar olacak. Bu yıl 44.’sü gerçekleştirilen İnegöl Mobilya Fuarı, hem İnegöl’e, hem Bursa’ya hem de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Özellikle son 10-15 yıldır mobilya sektörünün hızla geliştiğini kaydeden Yavuz Uğurdağ, dünyanın dört bir yanında diyalog kurarak 110 ülkeye ihracat yapıldığını söyledi. MODEF’in sürdürülebilir bir organizasyon olarak tanımlayan İTSO Başkanı, mobilya ticaretinin sadece ekonomik olarak algılanmaması gerektiğini, bu etkinliklerin aynı zamanda İnegöl’ün tanıtımı için çok etkili bir organizasyon olduğunu da vurguladı.

İnegöl’e yatırım çağrısı

İnegöl Türkiye mobilya ihracatının %20’sini karşılıyor ve İnegöl 1 milyar dolar dış ticaret fazlası veriyor. Türkiye’nin 20. en büyük ekonomisine sahip olan İnegöl 3 OSB sahasını sınırları içinde bulunduruyor. Karma Kobi OSB kazandırarak İnegöl’ün geleceğine yatırım yapmak istediklerini anlatan İTSO Başkanı Uğurdağ, kamu ve özel sektör temsilcilerinin kente daha fazla yatırım yapmaları yönünde çağrıda bulundu.

“İnegöl Mobilyası” markası büyüyor

Üst marka olarak ‘İnegöl Mobilyası’nı belirleyen dinamik şehir İnegöl, Bursa’nın yüz akı olmaya devam ediyor. İçinden birçok ulusal ve uluslararası mobilya markası çıkan ilçede bütün bileşenler ortaklaşa çalışıyor. İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) ve İnegöl Mobilyacılar Odası tarafından işletilen MODEF Fuarcılık ilçede büyük destek görüyor. Aynı zamanda İnegöllü ve Bursalı vatandaşları aynı hedefe doğru tek yürek olarak birleştiren mobilya fuarı Türkiye’de milli bir başarı olarak algılanıyor.

“Katkısı olan herkese teşekkür ederim”

Dünya ölçeğinde mobilyacıları misafir olarak ağırlamak için yeni bir fuar alanına ihtiyaç olduğunu belirten Yavuz Uğurdağ, sanayicilerin isteğinin ivedilikle yeni fuar alanının gerçekleştirilmesi olduğunu söyledi. İtalya’dan, Almanya’dan, Çin’den büyük mobilya alıcılarının fuara davet edildiğini ancak alan yetersizliğinden dolayı iş potansiyelinin büyümediğini anlatan Uğurdağ çözüm olarak 2 farklı proje hazırladıklarını ve 3 senedir hazır olduklarını belirtti.

“Bursalıları İnegöl’e bekliyoruz”

Bu seneki MODEF EXPO fuarında Sağlık Bakanlığı önerileri doğrultusunda öncelikle HES Kodu alınarak katılım sağlanacağını söyleyen İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ sosyal mesafe, dezenfekte işlemleri ve diğer bütün tedbirlerin alındığını belirtti. Geçen senelerde 25.000 profesyonel katılımcı sayılarını gördüklerini anlatan Başkan Uğurdağ İnegöl’den 180 firmamın katılımcı olarak kayıt yaptırdığının altını çizdi. Radyo 16 ailesine teşekkür eden İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Bursalı hemşerilerimizi 5 Ekim Pazartesi günü MODEF 2020 fuarımıza bekliyoruz” dedi. 
 

Yorumlar (0)
banner27
banner33
banner25
13°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki politakasını başarılı buluyor musunuz?
Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki politakasını başarılı buluyor musunuz?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@